Strona główna Informacje Jak uniknąć uszkodzeń przedniej szyby podczas jazdy

Jak uniknąć uszkodzeń przedniej szyby podczas jazdy

1,151

Szyba przednia została zaprojektowana w taki sposób, aby chronić ciebie i twoich pasażerów przed żywiołami i – jak można się spodziewać, sprawia, że ​​szyba przednia jest narażona na uszkodzenie. Możesz nie zdawać sobie sprawy, że jeździsz po niebezpiecznej nawierzchni, dopóki jakiś obiekt nie wleci na twoją ścieżkę i nie uszkodzi szyby samochodu. O ile ubezpieczyciel nie oferuje pełnej ochrony, jej wymiana może być kosztowna. Świadomość potencjalnych zagrożeń jest pierwszym krokiem w kierunku uniknięcia uszkodzenia. Sprawdź: Szkoła jazdy Bydgoszcz

Daj sobie dużo miejsca podczas jazdy za ciężarówkami lub innymi dużymi pojazdami. Większość uszkodzeń szyby przedniej jest spowodowana wyrzucaniem wiór przez pojazd jadący bezpośrednio przed tobą. Duże koła nie tylko wyrzucają więcej śmieci, ale także rzucają je dalej, więc upewnij się, że dasz im dużo więcej miejsca. Pojazdy z większymi kołami są często wyposażone w chlapacze w celu ochrony innych kierowców przed uszkodzeniem przedniej szyby, jednak czasami nawet chlapacze nie uchronią cię przed latającymi śmieciami. Dlatego zawsze lepiej jest pozostawić dodatkowy dystans między sobą a samochodem z przodu.

Roboty drogowe to plaga kierowców i są znane jako przyczyna uszkodzenia szyb samochodowych. W szczególności wiercenie pneumatyczne znane jest z wydobywania kamyczków, które często są przyczyną pękniętych szyb przednich. Planując podróż, postaraj się wziąć pod uwagę roboty drogowe i unikaj ich, gdy tylko jest to możliwe.

Pokaż więcej podobnych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Informacje
Komentarze są wyłączone

Zobacz także

Czy kosmetyki naturalne są lepsze dla naszej skóry?

Kosmetyki naturalne zyskują coraz większą popularność wśród konsumentów na całym świecie, …