Strona główna Mieszkanie Najczęściej zadawane pytania dotyczące kupna mieszkania ze skupu mieszkań

Najczęściej zadawane pytania dotyczące kupna mieszkania ze skupu mieszkań

670

Jeśli szukasz mieszkania na pewno myślałeś o skupie mieszkań – często słyszy się o niskich cenach i pewności oraz szybkości transakcji. Jednak oprócz tego pojawia się wiele innych pytań, na które rzadko kto zna odpowiedź. Sam pewnie wiesz, bo zapewne wpisywałeś w wyszukiwarkę hasło: “skup mieszkań za gotówkę gdańsk”, ale twoja ciekawość co do odpowiedzi na te pytania nie została zaspokojona. Poniższy tekst odpowie na pytania dotyczące zakupu mieszkań oraz wyjaśni dlaczego skup mieszkań za gotówkę, to najlepsza opcja z możliwych.

Gdzie znajdę mieszkania na sprzedaż?

Praca z agentem nieruchomości jest najlepszym sposobem na znalezienie budynków mieszkalnych na sprzedaż. Mogą one wykorzystać swoją profesjonalną sieć i MLS do monitorowania nowych ofert i ostrzegania o odpowiednich właściwościach do sprzedaży. Oprócz agenta nieruchomości, można znaleźć oferty w lokalnej gazecie i online.

Dobry agent nieruchomości będzie sprawdzać również oferty ze skupów mieszkań, ponieważ agenci zwykle mają dostęp do lepszej jakości i większej ilości ofert.

Sprawdź: skup mieszkań za gotówkę Gdynia

Jak odpowiednio wycenić mieszkanie ze skupu mieszkań?

Istnieją trzy sposoby wyceny mieszkania ze skupu mieszkań: podejście sprzedażowe, podejście odtworzeniowe i podejście dochodowe. Spośród nich, podejście dochodowe jest najbardziej powszechne.

Aby określić wartość apartamentu przy zastosowaniu podejścia dochodowego, należy zacząć od znalezienia przychodu operacyjnego netto. Należy pomnożyć miesięczny czynsz za lokal przez liczbę lokali w mieszkaniu (o ile jest ono odpowiednio wielkie i będziemy chcieli je podzielić, co zasugeruje nam też skup mieszkań) i odjąć wszystkie koszty operacyjne. Następnie należy podzielić przychód operacyjny netto przez stopę kapitalizacji, która jest powszechna w danej lokalizacji nieruchomości. Możesz znaleźć stopę kapitalizacji, rozmawiając z agentami nieruchomości w Twojej okolicy.

Jeżeli nie masz dostępu do agenta nieruchomości, to agenci ze skupu mieszkań (szczególnie tych za gotówkę) będą gotowi udzielić Ci odpowiednich wskazówek oraz wyjaśnić rzeczy w odpowiedni sposób.

Pokaż więcej podobnych artykułów
Pokaż więcej od Eseista
Pokaż więcej w Mieszkanie
Komentarze są wyłączone

Zobacz także

Nowoczesne technologie w branży holowania ciężarówek

W ostatnich latach branża holowania ciężarówek przeżywa prawdziwą rewolucję technologiczną…