Strona główna Informacje Powłoka ceramiczna – co to jest i jakie są korzyści?

Powłoka ceramiczna – co to jest i jakie są korzyści?

483

Zastanawiasz się nad nałożeniem powłoki ceramicznej na swój samochód? Czy twierdzenia, że chroni ona lakier Twojego samochodu, są prawdziwe? Czy jest ona lepsza od wosku? Profesjonalna powłoka ceramiczna to chemiczny polimer, który jest nakładany na zewnętrzną część pojazdu w celu ochrony przed zewnętrznymi uszkodzeniami lakieru. Zazwyczaj nakładana ręcznie, łączy się z lakierem Twojego samochodu i tworzy dodatkową hydrofobową warstwę ochronną. Ze względu na to chemiczne wiązanie i tworzenie nowej warstwy, fabryczny lakier pokrywający pojazd pozostaje nietknięty. Sprawdź: Powłoka ceramiczna Bydgoszcz

Powłoka ceramiczna jest w rzeczywistości alternatywą dla woskowania. Głównym założeniem jej aplikacji jest zapobieganie pojawianiu się brudu, kurzu i plam na lakierze oraz niszczeniu bezbarwnej powłoki, pokrywającej karoserię. Powłoka ceramiczna, zwana również czasami powłoką 9H Nano Ceramic (pH określa twardość powłoki) jest rozwiązaniem półtrwałym, nie ulega degradacji w normalnych warunkach atmosferycznych, takich jak deszcz, lato czy zima.

Czy warto stosować powłokę ceramiczną?

Zdecydowanie tak! Powłoka ceramiczna ma ogromne zalety, które na dłuższą metę dodadzą wartości Twojemu samochodowi. Dzięki niej czyszczenie i konserwacja Twojej dumy i radości będzie mniej uciążliwa. Tak, że można spędzić więcej czasu na samej jeździe i cieszyć się swoim samochodem, a nie wciąż myśleć o sposobach utrzymania go w jak najlepszym stanie.

Powłoka ceramiczna nie jest jednym rozwiązaniem dla wszystkich zmartwień związanych z lakierem. Nie ma na rynku jednego produktu, który zagwarantuje pełną ochronę Twojego samochodu. Jednak powłoka ceramiczna jest jedną z najlepszych dostępnych obecnie opcji ochrony lakieru samochodowego.

Pokaż więcej podobnych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Informacje
Komentarze są wyłączone

Zobacz także

Wolumetria Twarzy vs. Tradycyjny Lifting: Czas na Rewolucję?

Rozważasz odświeżenie swojego wyglądu, ale nie jesteś pewien, czy wybrać tradycyjny liftin…