Słucham ostatnio wykładów Tony Robinsa na temat zachowania zdrowia, odchudzania i muszę przyznać, że jego poglądy są rewolucyjne, ale zdrowo rozsądkowe i sensowne.

Wiele razy spotkałam się ze stwierdzeniem, że lekarze są na garnuszku firm farmaceutycznych i zapisują pacjentom leki polecane przez te właśnie firmy. Szczególnie na wykładach na temat zdrowia zalecana jest suplementacja, gdyż lekarze zapisują za dużo leków i działają głównie pod dyktando firm farmaceutycznych. Z kolei firmy farmaceutyczne chcą sprzedać jak najwięcej leków, a co za tym idzie nie są zainteresowane aby ludzie zdrowieli.

Tony Robins niejako wyjaśnia tę sprawę. Lekarze ciężko pracują i naprawdę troszczą się o pacjentów. Wiedza w dziedzinie medycyny posuwa się tak szybko naprzód, że lekarze nie są w stanie szybko powiększać swoich kwalifikacji. Informacje od firm farmaceutycznych stają się dla nich źródłem wiedzy. Lekarze dowiadują się od nowych lekach głownie od firm farmaceutycznych i dystrybutorów lekó. W Stanach rocznie na rynek wchodzi ponad 8 000 nowych leków. Lekarze nie są w stanie przyswoić sobie takie wiedzy, dlatego zapisują pacjentom te leki o których wiedzą.

Jakość zdrowia człowieka zależy od jakości i zdrowia komórek.

Czego potrzebują komórki?

  1. Tlenu! Nie żywności, lecz przede wszystkim tlenu. Wszystko co zmniejsza dopływ tlenu do komórek powoduje choroby i ogranicza energię.
  2. Żywność. Nie jest to to samo co jedzenie.
  3. Możliwość wydalania  produktów niepotrzebnych.

Tony Robins powołuje się na badania przeprowadzone na komórkach. W trakcie tych badań ograniczono dopływ tlenu o 60% do komórek pobranych ze szczurów. Część z tych komórek umarła, cześć została osłabiona a większość tych które przeżyły zostały zmutowane. Rak są to komórki zmutowane, które zostały wcześniej pozbawiony odpowiedniej ilości tlenu. Następnie te komórki wszczepiono ponownie szczurom. Wszystkie szczury z grupy, którym wszczepiono komórki pozbawione tlenu –  zachorowały na raka. Z kolei inny naukowiec pobrał komórki z kurczaków i dał im odpowiednią ilość tlenu, pożywienie i możliwość wydalania. Eksperyment trwał 10 lat do czasu śmierci naukowca. Okazało się, że przez te 10 lat to komórki były w dobrym stanie. Oznacza to, że komórki które dostają te 3 główne rzeczy mogą żyć wiecznie.

Dlaczego dużo tłuszczu w diecie przyczynia się do rozwoju raka? Tłuszcz powoduje sklejanie się krwinek. W skutek tego dostarczają mniej tlenu do komórek. Komórki są mniej natlenione i umierają lub mutują.

Kolejną sprawą, którą porusza Tony Robins jest zmniejszenie się aktywności starszych ludzi. Przeprowadzono badanie, w którym wzięli udział mężczyźni i kobiety po 60 i po 70.  Stawiano im wymagania dotyczące ich sprawności fizycznej i umysłowej i okazało się, że mieli oni wydolność taką samą jak młodzi ludzie.

Panuje powszechne przekonanie, że ludzie z wiekiem stają się słabsi. Widzi się na co dzień starszych ludzi, którzy są słabsi fizycznie i umysłowo i wszyscy w to wierzą. Dlatego z wiekiem ludzie przestają się ruszać i wymagać od siebie aktywności. Skutkiem tego jest że osłabienie, gdyż to czego się nie używa zanika. Takie jest prawo życia. Dlatego ważne jest aby używać swojego ciała i umysłu, być aktywnym, nie bać się wyzwań i wymagać od siebie aktywności.

  • Olej z czarnuszki

    Odkrycia, których dokonano w starożytnym Egipcie z powodzeniem są wykorzystywane nawet w d…
Pokaż więcej podobnych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Zdrowie
Komentarze są wyłączone

Zobacz także

Czy kosmetyki naturalne są lepsze dla naszej skóry?

Kosmetyki naturalne zyskują coraz większą popularność wśród konsumentów na całym świecie, …