Strona główna Edukacja Fiszki do nauki języków

Fiszki do nauki języków

1,121

Metoda fiszek do nauki języków jest niezwykle prosta i posiada wiele zalet. Należy przygotować sobie określoną ilość niewielkich kartek, gdzie po jednej stronie piszemy słowo w języku chińskim, a na drugiej jego znaczenie po polsku. Jeśli mamy przygotowany zestaw słów, możemy przejść do nauki. Oczywiście wszystko zależy od języka. Jeśli uczymy się chińskiego, najpierw musimy dobrze poznać alfabet. Pomóc w tym może kurs chińskiego Bydgoszcz.

Jak się prawidłowo uczyć z fiszek?

Aby nauka przyniosła odpowiednie efekty, należy najpierw spojrzeć na słowo w języku obcym, przywoływać w myślach jego polski odpowiednik, a następnie zweryfikować to odwracając karteczkę. Kiedy przyswoimy sobie wszystkie słowa z zestawu, należy odwrócić tryb nauki i patrząc na polskie słowa należy przypomnieć sobie chińskie tłumaczenie. Fiszki są niezwykle przydatne przy nauce języków, które mają inny alfabet niż polski. 

Warto pamiętać, że przy nauce z fiszkami bardzo ważna jest regularność. Najlepiej jest przygotować sobie zestawy na poszczególne tygodnie i codziennie powtarzać przez parę minut. Zanim przejdziemy do nowych słówek powinniśmy robić powtórkę ze wcześniejszych.

Metoda ta nie wymaga dużego nakładu pracy, w ogóle nie wymaga inwestowania pieniędzy, a dodatkowo nie trzeba przygotowywać specjalnego miejsca. Z fiszek możemy korzystać na przerwach, podczas podróży, na spacerze czy podczas posiłku, a już samo przygotowanie na pewno przyniesie nam kilka nowych słówek w pamięci. Jeśli chcemy zwiększyć efekty tej metody, zamiast pojedynczych słów warto zapisywać sobie całe wyrażenia – a co za tym idzie – nie ma lepszej metody na naukę trudnych idiomów, które zawsze sprawiają nam najwięcej problemów.

  • Każdy może się nauczyć języków obcych

    Dzięki właściwej metodzie nauki, każdy, kto chciałby poznać język obcy, może to zrobić. We…
Pokaż więcej podobnych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Edukacja
Komentarze są wyłączone

Zobacz także

Najlepsze ładowarki do elektronarzędzi w 2024 roku

W 2024 roku rynek ładowarek do elektronarzędzi oferuje szeroki wybór nowoczesnych i wydajn…