Strona główna Edukacja Każdy może się nauczyć języków obcych

Każdy może się nauczyć języków obcych

Możliwość komentowania Każdy może się nauczyć języków obcych została wyłączona
0
212

Dzięki właściwej metodzie nauki, każdy, kto chciałby poznać język obcy, może to zrobić. Wewnętrzna inteligencja nie ma znaczenia, ani wrodzona zdolność muzyczna. Liczy się wytrwałość i chęć spróbowania. Potrzeba chęci rozciągnięcia strefy komfortu i rozpoczęcia rozmowy z innym człowiekiem w swoim nowym języku. To nie jest łatwe – na początku możesz się potknąć, ale praktyka jest kluczem. Wkrótce będziesz poruszać się po nowym języku z coraz większymi umiejętnościami i udogodnieniami. Pomóc może w tym również kurs japońskiego Bydgoszcz.

Około 16% nauki języka obcego można przypisać inteligencji – przynajmniej zgodnie z testami IQ. Testy IQ składają się głównie ze słownictwa i matematycznych pytań przedstawionych w różnych formach. Być może to wyjaśnia, dlaczego IQ lepiej koreluje z sukcesem w szkole niż z sukcesem w życiu. Dobra znajomość języków, na przykład dobra praca w biznesie, polityce lub miłości, wymaga czegoś więcej niż inteligencji, która zapewni ci sukces w szkole. Wymaga takich cech, jak perswazja, wrażliwość i wytrwałość, których IQ nie bierze pod uwagę.

Badania wykazały, że wbrew powszechnemu przekonaniu, umiejętności muzyczne stanowią zaledwie około 10 procent tego, czego potrzeba do nauki języka. Jednym z głównych powodów, dla których ludzie rozpaczają nad nauką języka jest to, że czynność ta sprawia, że ​​czują się głupi. Normalnie można być uważanym za kompetentnego dorosłego, ale dla nauczyciela języka może być jedynie bełkoczącym dzieckiem, zmuszanym wyjąkać najprostsze rzeczy.

W przeciwieństwie do życia codziennego, w którym zwykle możemy uniknąć sytuacji, które nas zawstydzają, w klasie jesteśmy bezradni wobec nauczyciela, który przez niewłaściwe pytanie może odsłonić naszą ignorancję. Fatalny akcent lub rażący błąd gramatyczny może nas zidentyfikować jako niekompetentnych. Pamiętajmy jednak, że wszyscy popełniamy błędy, a to właśnie one sprawiają, że możemy się doskonalić.

 • Fiszki do nauki języków

  Metoda fiszek do nauki języków jest niezwykle prosta i posiada wiele zalet. Należy przygot…
Pokaż więcej podobnych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
 • Fiszki do nauki języków

  Metoda fiszek do nauki języków jest niezwykle prosta i posiada wiele zalet. Należy przygot…
 • Kształcenie to dobry biznes

  Wzrost świadomości, wyższa konkurencja i chęć zdobywania wiedzy sprawiają, że prawie nikt …
 • Kształcenie nieformalne

  Pierwsze skojarzenie ze słowem kształcenie to szkoła, edukacja, wiedza. Na myśl przychodzi…
Pokaż więcej w Edukacja
Komentarze są wyłączone

Zobacz także

Medycyna pracy, dba o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich pracujących osób

Dlaczego wspomina się o tym, że medycyna pracy Bydgoszcz dba o zdrowie oraz bezpieczeństwo…