Spośród wielu produktów wspomagających treningi można wyróżnić te, których główna właściwość to budowa mięśni oraz redukcja nadmiernego tłuszczu. Podczas wyboru suplementu diety warto zwrócić uwagę na jego specyfikę, a także skład. Biorąc pod uwagę fakt, że na rynku suplementów funkcjonuje mnóstwo produktów oznakowanych jako BCAA, trudno wybrać ten najlepszy i najskuteczniejszy. Jedno jest pewne, dobre BCAA powinno być dostosowane do indywidualnego planu treningowego. Wtedy też, otrzymany efekt jest satysfakcjonujący.

Tanie BCAA to dobre BCAA? 

Problem z wyborem i zakupem dobrego suplementu BCAA wiąże się nie tylko z ilością dostępnych produktów, ale również z ich ceną detaliczną. Na rynku środków dla sportowców funkcjonuje wiele tanich odżywek. Jednak czy cena jest ściśle związana z niską jakością? Poniekąd to prawda, ale istnieje sporo suplementów BCAA w korzystnej cenie i dobrej jakości. Do tych najczęściej stosowanych należą:

  • Berserk labs – to produktów, który zawiera tylko i włącznie niezbędne aminokwasy w proporcjach 2:1:1, którymi są l-leucyna : l-walina : l-izoleucyna. Ponadto, jedna dawka gwarantuje minimalną dzienną suplementację. Plusem produktu jest cena, która nie przekracza 59 złotych.
  • Allnutrion BCAA – to środek o wysokiej jakości, który prócz aminokwasów rozgałęzionych zawiera dodatek  l-glutaminy i tauryny. Zaletą jest możliwość wyboru smaku, od cytrusowych aromatów po czarną porzeczkę. W jednej porcji jest aż 5000 mg BCAA, co niezwykle wpływa na szybką budowę mięśni podczas i po treningu. Cena to około 50 złotych. Opakowanie wystarcza na miesiąc. Minusem produktu jest zawartość stabilizatora E414, regulatora kwasowości, kwasu jabłkowego, substancji słodzącej oraz sukralozy.
  • Olimp BCAA – to jeden z droższych suplementów, ale wysokiej jakości. Proporcje aminokwasów rozgałęzionych przedstawiają się następująco: 30% L-leucyna, 15% L-walina, 15% L-izoleucyna. Dodatkiem jest obecność l-glutaminy (10%) oraz witamin B6 i C. Konsumenci polecają produkt ze względu na ciekawy smak – cytrynowy oraz na skuteczne działanie. Cena oscyluje na poziomie 80-90 złotych.

Jak widać dobre BCAA nie musi być bardzo drogie, by było skuteczne. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na skład produktu, a zwłaszcza na obecność regulatorów i cukrów. Jeśli dana osoba poważnie podchodzi do treningów i dba o suplementacje powinna spróbować produktów w 100% zawierających aminokwasy BCAA.

Pokaż więcej podobnych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Zdrowie
Komentarze są wyłączone

Zobacz także

Jak wybrać odpowiednią salę na chrzciny?

Jak wybrać odpowiednią salę na chrzciny? Organizacja chrztu to bardzo ważne wydarzenie dla…