Strona główna Kuchnia Najlepsze BCAA na budowę mięśni

Najlepsze BCAA na budowę mięśni

1,887

Spośród wielu produktów wspomagających treningi można wyróżnić te, których główna właściwość to budowa mięśni oraz redukcja nadmiernego tłuszczu. Podczas wyboru suplementu diety warto zwrócić uwagę na jego specyfikę, a także skład. Biorąc pod uwagę fakt, że na rynku suplementów funkcjonuje mnóstwo produktów oznakowanych jako BCAA, trudno wybrać ten najlepszy i najskuteczniejszy. Jedno jest pewne, dobre BCAA powinno być dostosowane do indywidualnego planu treningowego. Wtedy też, otrzymany efekt jest satysfakcjonujący.

Tanie BCAA to dobre BCAA? 

Problem z wyborem i zakupem dobrego suplementu BCAA wiąże się nie tylko z ilością dostępnych produktów, ale również z ich ceną detaliczną. Na rynku środków dla sportowców funkcjonuje wiele tanich odżywek. Jednak czy cena jest ściśle związana z niską jakością? Poniekąd to prawda, ale istnieje sporo suplementów BCAA w korzystnej cenie i dobrej jakości. Do tych najczęściej stosowanych należą:

  • Berserk labs – to produktów, który zawiera tylko i włącznie niezbędne aminokwasy w proporcjach 2:1:1, którymi są l-leucyna : l-walina : l-izoleucyna. Ponadto, jedna dawka gwarantuje minimalną dzienną suplementację. Plusem produktu jest cena, która nie przekracza 59 złotych.
  • Allnutrion BCAA – to środek o wysokiej jakości, który prócz aminokwasów rozgałęzionych zawiera dodatek  l-glutaminy i tauryny. Zaletą jest możliwość wyboru smaku, od cytrusowych aromatów po czarną porzeczkę. W jednej porcji jest aż 5000 mg BCAA, co niezwykle wpływa na szybką budowę mięśni podczas i po treningu. Cena to około 50 złotych. Opakowanie wystarcza na miesiąc. Minusem produktu jest zawartość stabilizatora E414, regulatora kwasowości, kwasu jabłkowego, substancji słodzącej oraz sukralozy.
  • Olimp BCAA – to jeden z droższych suplementów, ale wysokiej jakości. Proporcje aminokwasów rozgałęzionych przedstawiają się następująco: 30% L-leucyna, 15% L-walina, 15% L-izoleucyna. Dodatkiem jest obecność l-glutaminy (10%) oraz witamin B6 i C. Konsumenci polecają produkt ze względu na ciekawy smak – cytrynowy oraz na skuteczne działanie. Cena oscyluje na poziomie 80-90 złotych.

Jak widać dobre BCAA nie musi być bardzo drogie, by było skuteczne. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na skład produktu, a zwłaszcza na obecność regulatorów i cukrów. Jeśli dana osoba poważnie podchodzi do treningów i dba o suplementacje powinna spróbować produktów w 100% zawierających aminokwasy BCAA.

Pokaż więcej podobnych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Kuchnia
Komentarze są wyłączone

Zobacz także

Geodezja a prawa do użytkowania ziemi i regulacje prawne

Geodezja, jako dziedzina nauki zajmująca się pomiarami i badaniami przestrzeni geograficzn…