Strona główna Mieszkanie Nowe technologie w budownictwie

Nowe technologie w budownictwie

677

Nowe technologie zaczynają dominować w niemal każdym aspekcie życia. Jest duży potencjał, aby mogły zmienić także branżę deweloperską i umożliwić zaangażowanym stronom wejście do budynku przed wylaniem płyty.

A zatem, przy ciągłym rozwoju rzeczywistości wirtualnej, jakich korzyści i zmian możemy oczekiwać w nadchodzących latach?

Po wejściu w fazę budowy budynku wszelkie zmiany lub modyfikacje, które trzeba wprowadzić, mogą być zarówno kosztowne, jak i czasochłonne. Wirtualna rzeczywistość pozwala każdej stronie zaangażowanej w proces budowy dostrzec potencjalne problemy na etapie projektowania, dając zespołowi projektowemu szansę na zmianę, modyfikację lub przeprojektowanie części budynku.

Sprawdź: Nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Klienci mają wyobrażenie o tym, czym ma być ich nieruchomość. Niektórzy świetnie wyjaśniają, czego dokładnie chcą, podczas gdy inni mają świetne pomysły, ale nie potrafią ich przenieść na papier. Wirtualna rzeczywistość daje możliwość zatrzymania tych rozmów „nie wygląda tak, jak sobie wyobrażałem / oczekiwałem”. Klienci mogą uzyskać dostęp do nieruchomości, zbadać każdy zakątek, potwierdzić, że wszystko odpowiada ich oczekiwaniom i potrzebom, a następnie przekazać informację zwrotną zespołowi projektowemu. Podczas korzystania z wirtualnej rzeczywistości nieporozumienia stają się prawie niemożliwe.

W przypadku dużych projektów może być trudno nakłonić odpowiednie osoby do odwiedzania witryny tak często, jak wymagają tego wykonawcy. Gdy VR jest połączona z kamerą 3D, wykonawca na miejscu może przesyłać strumieniowo 360-stopniowe wideo w czasie rzeczywistym, przedstawiając zwiedzanie witryny tym, którzy muszą monitorować postęp budowy.

Obecnie rzeczywistość wirtualna naprawdę zaczyna obowiązywać na początku projektu budowlanego, w którym projektanci używają technologii, aby pomóc klientom i potencjalnym klientom zobaczyć, jak projekt będzie się układał. Korzystając z modeli 3D w połączeniu z technologią wirtualnej rzeczywistości, klienci mogą zwiedzać przestrzeń, sprawdzając, czy jest wystarczająco dużo miejsca na to, czego potrzebują, oraz decydując o kolorach i układzie farb.

Pokaż więcej podobnych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Mieszkanie
Komentarze są wyłączone

Zobacz także

Najlepsze ładowarki do elektronarzędzi w 2024 roku

W 2024 roku rynek ładowarek do elektronarzędzi oferuje szeroki wybór nowoczesnych i wydajn…