Strona główna Pojazdy Jak pomóc motocykliście po wypadku?

Jak pomóc motocykliście po wypadku?

588

Może się to przydarzyć nawet najbardziej doświadczonym kolarzom. Twój motocykl może się przewrócić z różnych powodów, ale rezultat jest zawsze frustrujący. Jeśli zauważysz, że patrzysz na bardzo ciężki motocykl, nie panikuj. Możesz podnieść motocykl z ziemi, postępując zgodnie z bezpieczną i sprawdzoną metodą poniżej.

Reklama: Ubrania motocyklowe Rybnik

Czasami adrenalina lub zraniona duma zmuszają nas do działania, kiedy naprawdę powinniśmy pozostać w bezruchu. Jeśli upadasz lub tracisz równowagę, może być kuszące ustawienie roweru w pozycji pionowej i jak najszybsza jazda. Najlepiej jednak uniknąć tej pokusy i poświęcić trochę czasu na sprawdzenie zarówno roweru, jak i siebie.

Nie jest mądrze próbować podnosić ciężki rower, jeśli doznasz kontuzji. Takie postępowanie tylko pogorszy Twoje bóle i może spowodować trwałe uszkodzenie Ciebie oraz Twojego roweru, jeśli ponownie spadnie. Daj sobie czas na oddychanie i sprawdź, czy nie ma żadnych obrażeń. Po upewnieniu się, że wszystko w porządku, a motocykl nie jest w złym stanie, możesz przystąpić do najlepszego sposobu na podniesienie motocykla z ziemi.

Chociaż z pewnością istnieje kilka sposobów na podniesienie przewróconego motocykla, ta metoda zapewni jak najmniej szkód wyrządzonych Tobie i Twojemu motocyklowi.

Pamiętaj, że Twój motocykl jest bardzo ciężki i w razie upadku może wyrządzić wiele szkód. W takiej sytuacji wolno i stabilnie wygrywa wyścig, co pomaga uniknąć dalszych kontuzji lub uszkodzenia.

  1. Wyłącz motocykl. Zapłon musi być wyłączony, a rower powinien być na biegu przed dalszą jazdą. Podnoszenie motocykla, który wciąż jest w ruchu, może być niezwykle niebezpieczne.
  2. Obróć kierownicę. Kierownica powinna być skręcona w tym samym kierunku co upadek. Na przykład, jeśli Twój rower stoi na lewym boku, powinieneś obrócić kierownicę w lewo.
  3. Oprzyj pośladki o rower. Połóż pośladki na środku siedzenia i oprzyj ciało o motocykl.
  4. Chwyć kierownicę. Powinieneś lekko przykucnąć i jedną ręką trzymać kierownicę, a drugą ręką uchwyt po dolnej stronie roweru. Pamiętaj, aby chwycić ramę lub inną solidną część roweru. Im niżej możesz się dostać, tym lepiej.
  5. Pchaj nogami i pośladkami. Trzymając stopy blisko siebie, unieś podbródek i spójrz w górę, aby utrzymać prosty kręgosłup. Użyj nóg i pośladków, aby odepchnąć rower i wykonaj małe kroki do tyłu. Rower będziesz szedł powoli w górę, aby uniknąć przepychania go w innym kierunku.
Pokaż więcej podobnych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Pojazdy
Komentarze są wyłączone

Zobacz także

Kulinarna podróż po Toruniu: Sekrety smaków piernika i tradycyjnych potraw

Toruń, miasto związane z legendarnymi piernikami, kryje w sobie bogactwo kulinarnych trady…