Strona główna Moda Cała prawda o radiofrekwencji mikroigłowej

Cała prawda o radiofrekwencji mikroigłowej

694

W ciągu ostatnich kilku miesięcy było o tym głośno w branży kosmetycznej. Prawdopodobnie czytałaś już o hollywoodzkich gwiazdach, które zdecydowały się na zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jako mniej inwazyjną alternatywę dla botoksu lub lasera, aby przywrócić gładką, napiętą skórę.

Jednak, jak w przypadku każdego najnowszego trendu urodowego, z różnych powodów powstają błędne przekonania i trudno jest oddzielić prawdę od fikcji. Na domiar złego – wpisując w wyszukiwarkę hasło: “radiofrekwencja mikroigłowa sosnowiec” można znaleźć nawet sprzeczne informacje na ten temat. Dlatego też przygotowaliśmy poniższy tekst – aby wszystko, co jest najbliższe prawdy, jeśli chodzi o radiofrekwencję mikroigłową, znajdowało się w jednym miejscu.

Efekty pielęgnacji skóry za pomocą radiofrekwencji mikroigłowej

Koncepcja tego najnowszego trendu urodowego istnieje już od prawie pięciu dekad, ale dopiero w ciągu ostatnich kilku lat technologia nadrobiła zaległości. Wreszcie, zabieg radiofrekwencji mikroigłowej może przynieść korzyści przeciwstarzeniowe bez bólu – i ta wiadomość rozprzestrzenia się jak ogień.

Sekret tkwi w ultracienkich igłach, które nakłuwają skórę, tworząc bardzo małe ranki. Gdy skóra goi się po tych ranach, produkcja kolagenu w organizmie gwałtownie wzrasta, czego efektem jest napięta skóra. Powierzchowne blizny zostają zlikwidowane, a drobne zmarszczki złagodzone, jeśli nie usunięte.

Mówiąc prościej, jest to jedyny zabieg dermatologiczny, który napina skórę i jednocześnie redukuje zmarszczki.

Radiofrekwencji mikroigłowa – czego należy się spodziewać

Aby zapewnić Ci komfort, przed zabiegiem otrzymasz środek miejscowo znieczulający obszar, który ma być poddany zabiegowi. Następnie urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej, wyposażone w zestaw igieł, wykonuje kilkadziesiąt nakłuć na głębokość około trzech milimetrów w głąb skóry. Urządzenie emituje również energię o częstotliwości radiowej w głąb skóry w celu leczenia blizn i zmarszczek oraz uzyskania pełniejszego, bardziej młodzieńczego wyglądu.

Igły i energia cieplna stymulują skórę do tworzenia nowego kolagenu i kwasu hialuronowego, które pomagają naprawić tkankę i nawilżyć skórę. Jedna sesja trwa około 20 minut, a dla uzyskania optymalnych rezultatów zalecane jest przeprowadzenie co najmniej trzech sesji. Powszechne jest również poddawanie się zabiegom korygującym, aby zachować swój wygląd.

Chociaż procedura mikroigłowania jest niezwykle bezpieczna, należy spodziewać się pewnych łagodnych skutków ubocznych. Wielu pacjentów odczuwa lekki dyskomfort, który jest jednak tolerowany. Zaczerwienienie i obrzęk wokół miejsca poddanego zabiegowi również nie jest niczym niespodziewanym, choć oba te objawy powinny być jedynie łagodne. Twarz może być również ciepła, jak po oparzeniu słonecznym.

Dla wielu kobiet zabieg mikroigłowania stał się przełomem. Jednak, jak w przypadku każdego gorącego trendu, nadal istnieją błędne informacje. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się kilku prawd o radiofrekwencji mikroigłowej.

Prawdy o radiofrekwencji mikroigłowej

Microneedling jest gorącą nowością – i nie bez powodu – ale wyjaśnijmy sobie kilka błędnych przekonań.

Domowy zabieg radiofrekwencji mikroigłowej nie zapewnia takich samych korzyści przeciwstarzeniowych

Producenci domowych rollerów do radiofrekwencji mikroigłowej często twierdzą, że ich urządzenia są tak samo skuteczne jak najnowocześniejsze wersje używane przez dermatologów.

Nie daj się na to nabrać. Certyfikowany personel korzysta z najwyższej klasy urządzeń medycznych, które nie są bezpieczne ani akceptowalne w rękach nieprzeszkolonego praktyka (czy to w domu, czy w gabinecie lekarskim). Ponadto, ponieważ procedura radiofrekwencji mikroigłowej w domu wykorzystuje urządzenie gorszej jakości, nie uzyskasz tak samo pięknych rezultatów.

Radiofrekwencji mikroigłowa NIE pozostawia dziur w skórze

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej tworzy kontrolowane uszkodzenia w skórze, ale nie pozostawia twarzy przypominającej napowietrzony trawnik. Nakłucia igłą są tak małe, że nikt nie jest w stanie ich dostrzec, nawet z bliska. Skutkiem jest jednak to, że skóra może być zarumieniona, ale to szybko mija.

Celem tworzenia tych mikroskopijnych nakłuć jest pobudzenie wzrostu kolagenu, aby gojenie przebiegało szybciej i abyś wyglądała bardziej młodo, dlatego właśnie rozważasz tę procedurę w pierwszej kolejności!

Sprawdź: radiofrekwencja mikroigłowa sosnowiec

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest bezpieczny i skuteczny dla obszarów wokół oczu i ust

Innym powodem, dla którego warto zaufać zabiegowi radiofrekwencji mikroigłowej tylko w rękach ekspertów jest to, że jest on niezbędny dla tych delikatnych obszarów. W związku z tym, kilka narzędzi do mikroigłowania jest wyposażonych w specjalne rolki do stosowania w następujących wrażliwych obszarach:

  • Twoja górna powieka
  • Rzęsy na dolnej powiece
  • Wokół bocznej części nosa
  • Górna warga

Radiofrekwencja mikroigłowa – nie tylko korzyści odmładzające

Prawdą jest, że większość pacjentów szuka zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej dla jego korzyści przeciwstarzeniowych, takich jak gładka, napięta skóra i mniej pomarszczony wygląd, ale zabieg również koryguje blizny spowodowane trądzikiem. Kolagen, który tworzy procedura pomaga w zanikaniu blizn. Rezultatem jest przywrócenie nieskazitelnej skóry!

Pokaż więcej podobnych artykułów
Pokaż więcej od Eseista
Pokaż więcej w Moda
Komentarze są wyłączone

Zobacz także

Nowoczesne technologie w branży holowania ciężarówek

W ostatnich latach branża holowania ciężarówek przeżywa prawdziwą rewolucję technologiczną…