Strona główna Moda Makijaż permanentny brwi – inaczej tatuaż brwi

Makijaż permanentny brwi – inaczej tatuaż brwi

741

Zapewne szukałaś już informacji na ten temat wpisując hasło: “makijaż permanentny brwi sosnowiec” w wyszukiwarce i nie znajdując niczego ciekawego. Nie szkodzi – poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie twoje pytania związane z makijażem permanentnym brwi.

Ogólnie o makijażu permanentnym brwi

Makijaż permanentny brwi jest odpowiedni dla osób, które chcą podkreślić ich dotychczasowy kształt lub stworzyć nowe życie dla swoich wyskubanych brwi. Zabieg makijażu permanentnego brwi jest idealny dla osób, które mają mało czasu, a także dla klientów, którzy cierpią na łysienie oraz dla tych, którzy mają alergię na konwencjonalny makijaż. Makijaż permanentny brwi jest formą tatuażu kosmetycznego.

Makijaż permanentny brwi wykonywany jest poprzez osadzanie pigmentu w górnym obszarze skóry właściwej za pomocą narzędzia z dołączonymi igłami. Technika ta polega na rysowaniu pojedynczych, delikatnych pociągnięć włosa, które wyglądają bardzo naturalnie.

Tatuaże brwi – makijaż permanentny

Zabieg rozpoczyna się od narysowania pożądanego kształtu, żaden tatuaż nie zostanie wykonany dopóki klient nie będzie w 100% zadowolony z pożądanego kształtu.

Wybór koloru zależy od klientki i jest dokonywany przy użyciu wybranych trwałych mikropigmentów, które uzupełniają kolor włosów i odcień skóry. Mikropigmenty reagują inaczej na każdy rodzaj skóry i blakną w zależności od ekspozycji na słońce, środowiska i późniejszej pielęgnacji.

Reklama: makijaż permanentny brwi sosnowiec

Bezpośrednio po zabiegu brwi wydają się ciemniejsze niż oczekiwano, ale blakną do 50% podczas procesu gojenia w ciągu następnych 2-4 tygodni. Drugie zastosowanie po minimum 4-6 tygodniach obejmuje retusz, aby upewnić się, że mikropigmenty goją się prawidłowo i dobrze reagują, również wszelkie drobne zmiany koloru i kształtu, jeśli to konieczne, mogą być dokonane na tym etapie.

Makijaż permanentny brwi, choć trwały, to jednak utrzymuje się od 6 do 24 miesięcy, jeśli przestrzegane są instrukcje dotyczące pielęgnacji.

Makijaż permanentny brwi – microblading

Metoda maszynki cyfrowej jest idealna dla tych klientów, którzy chcieliby uzyskać bardziej subtelny efekt pudrowego cienia na brwiach lub bardziej odważny efekt brwi blokowych. Ta technika tatuażu tworzy inny styl niż Microblading, ponieważ jest to pełna brew, w przeciwieństwie do pojedynczych pociągnięć włosów.

Pokaż więcej podobnych artykułów
Pokaż więcej od Eseista
Pokaż więcej w Moda
Komentarze są wyłączone

Zobacz także

Dekoracje i dodatki: mniej znaczy więcej

W dzisiejszym zglobalizowanym świecie, w którym jesteśmy bombardowani nadmiarem bodźców wi…