Strona główna Informacje Psia kąpiel – wszystko, o czym musisz wiedzieć

Psia kąpiel – wszystko, o czym musisz wiedzieć

740

Pies nie myje się sam, a wiadomo jak jest – czasem potrafi się nieźle ubrudzić. Wszystkie rasy wymagają co jakiś czas kąpieli. Co zatem najlepiej zrobić? Umyć psa samodzielnie czy może warto odwiedzić takie miejsce jak salon piękności dla psów? Oczywiście groomer zajmie się naszym psiakiem profesjonalnie. Warto zobaczyć czy w okolicy są dostępne usługi groomerskie. Nie trzeba szukać daleko. Dobre salony można spotkać nie tylko w dużych miastach, może to być równie dobrze psi fryzjer w Chełmnie. Jednak jak to jest, kiedy sami chcemy wykąpać naszego pupila?

Zminimalizuj stres  

Przede wszystkim zadbajmy o to, aby nasz pupil nie miał złych wspomnień z kąpielą. Wiele ze zwierzaków tego nie lubi. Na dno wanny lub prysznica połóżmy wkładkę antypoślizgową, aby zwierzak się nie przewrócił. Starajmy się też nie ciągnąć sierści oraz nie zalewać oczu, a przede wszystkim nosa.

Dobierz odpowiednie kosmetyki dla psów

Stosujmy tylko profesjonalne produkty. Jeśli nie jesteś pewny czy dany preparat jest odpowiedni, najlepiej skonsultuj się z salonem SPA dla psów, gdzie fachowcy podpowiedzą jakie substancje są zdrowe dla pupila i nie powodują reakcji alergicznych.

Zadbaj o psa również po kąpieli

Podczas mycia zostaje naruszony naturalny płaszcz ochronny skóry zwierzęcia, dlatego pamiętajmy, aby stosować także różnego rodzaju produkty nawilżające. Dobrze sprawdzą się również odżywki do sierści, które ułatwią jej rozczesywanie. Dzięki temu nie narazimy psa na niepotrzebny stres i ból.

Pamiętajmy, jeśli obawiamy się, że nie poradzimy sobie z kąpielą lub możemy zrobić zwierzakowi krzywdę, nie bójmy się korzystać z usług psiego fryzjera.

Pokaż więcej podobnych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Informacje
Komentarze są wyłączone

Zobacz także

Czy kosmetyki naturalne są lepsze dla naszej skóry?

Kosmetyki naturalne zyskują coraz większą popularność wśród konsumentów na całym świecie, …