Strona główna Informacje Zaszczep się przed ukończeniem studiów

Zaszczep się przed ukończeniem studiów

621

Kiedy widzimy rankingi dotyczące szczepień, palenia tytoniu, chorób przewlekłych, funduszy na mieszkańca i nie tylko – zazwyczaj jesteśmy określani jako państwo. Nie oznacza to, że to, co dzieje się na poziomie województwa, gminy lub powiatu, nie ma znaczenia. Co się dzieje w górę, w dół rzeki, nad brzegiem rzeki, we wsi – to wszystko ma znaczenie. Ostatecznie jednak wiemy, że wszyscy mieszkańcy zasługują na bezpieczne i zdrowe życie – bez względu na to, gdzie mieszkają.

Sprawdź: Szczepienia Covid

Jedna osoba z pasją może zmienić świat, a wiele przykładów ludzi inspiruje nas każdego dnia. Aby jednak naprawdę wpływać na politykę i tworzyć zmiany systemowe, potrzebujemy całego zespołu pełnych pasji ludzi współpracujących w różnych sektorach, eliminujących silosy i myślących z szerszej perspektywy. Musimy przyjąć wspólne cele, wspólną wizję i przełamać bariery rywalizacji, rywalizację o fundusze, dezinformację, zmianę zachowania i nie tylko. Musimy zatrzymać się i zadać sobie pytanie – jak najlepiej współpracować, aby Polska była zdrowszym miejscem?

Zdrowie publiczne poczyniło wielkie postępy, a lista jego największych osiągnięć obejmuje takie rzeczy jak szczepienia, bezpieczeństwo pojazdów mechanicznych, zdrowsze matki i dzieci i nie tylko. Jednak wciąż mamy do czynienia z wyzwaniem, jakim jest wpływ na wiedzę, przekonania i zmiany nastawienia. Pomimo stulecia innowacji, wdrażania polityki, edukacji społecznej i nie tylko – nadal zajmujemy się szeregiem zgonów i chorób, którym można zapobiec. Wiele pokoleń pracowało nad tymi problemami i poczyniło niesamowite postępy, ale wciąż jest tak wiele do zrobienia.

Pokaż więcej podobnych artykułów
Pokaż więcej od Redaktor
Pokaż więcej w Informacje
Komentarze są wyłączone

Zobacz także

Znaczenie Trenera Personalnego na Siłowni: Indywidualne Podejście do Rozwoju Fizycznego

Trener personalny na siłowni odgrywa kluczową rolę w procesie rozwoju fizycznego i osiągan…